Як правильно дезінфікувати автомобіль
В умовах карантину та обмеженого користування громадським транспортом в Україні особистий автомобіль стає найоптимальнішим засобом пересування. Однак потрібно пам’ятати про заходи безпеки — автомобіль слід регулярно дезінфікувати як всередині, так і зовні.
Нижче відповідаємо на найбільш актуальні запитання та даємо поради щодо необхідної дезінфекції поверхонь автомобіля.
Відповідь: найбільш забрудненими є місця, з котрими користувачі контактують найчастіше. У салоні автомобіля такими деталями є кермо, ручки дверей та склопідйомники, підлокітники, регулятори положення сидінь, паски безпеки, килимки, тримачі для склянок, аудіо- та мультимедійна системи. Зовні — найбільш забрудненими є ручки дверей, кнопка багажного відділення та кнопка бензобака.
Відповідь: за даними ВООЗ, для дезінфекції поверхонь найкраще підходять звичайне мило, спиртові розчини для дезінфекції з вмістом спирту від 60% та дезінфекційні розчини з вмістом хлору.
Відповідь: справді, спиртові розчини можуть пошкодити або знебарвити поверхні в салоні. Щоб цього не сталося, не розпилюйте антисептик безпосередньо на поверхню — натомість нанесіть його на м’яку тканину та протріть необхідні деталі. Шкіряне оздоблення після цього необхідно додатково обробити засобами для захисту шкіри. Гумові килимки, ворс та тканину краще почистити за допомогою мильного розчину, який не пошкодить їхню текстуру.
Відповідь: при дезінфекції автомобіля слід дбати і про власну гігієну. Після того як ви відчинили автомобіль та сіли за кермо, необхідно протерти антисептиком не лише ручки дверцят, а й свої руки. Лише після цього можна починати обробляти дезінфектором поверхні в автомобілі. Після дезінфікування слід ретельно провітрити салон.
І пам’ятайте: дотримуючись порад щодо дезінфекції свого автомобіля, ви допомагаєте знизити ризик поширення вірусу. Бережіть себе та своїх близьких!